Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy
  Rozpočet


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Archiv 2008

 

Adventní soutěžení o vánoční čokoládové zlaťáky (prosinec 2008)

Tematické besedy pro děti v předvánočním čase se staly v naší knihovně již tradicí. V prosinci 2008 jsme s kolegyněmi připravily pro žáky prvního stupně obou českobrodských Základních škol a pro žáky Základní a praktické školy tak trochu jiné adventní posezení. Po krátkém poetickém úvodu o historii a současnosti adventu měly děti možnost zúčastnit se 1. adventního soutěžení o vánoční čokoládové zlaťáky. Celý článek.

 

Chvála podzimu aneb Dýňová slavnost (listopad 2008)

Spoluúčast na akci OS Magráta, MKIC Český Brod, ZUŠ Český Brod a MŠ Kollárova, Městská knihovna vyzdobila budovu čp. 1 podzimními aranžemi z přírodních materiálů a zajišťovala službu a technický servis kopírování receptů při ochutnávce podzimních dobrot z jablek, cuket a dýní. Celý článek.

 

Podzimní listování (říjen 2008)

V září 2008 vyhlásila Městská knihovna akci Podzimní listování, výsledkem mělo být zhotovení co nejdelšího řetězu z barevných papírových listů. Pro čtenáře našeho dětského oddělení jsme připravili několik druhů předtištěných listů, ze kterých si mohli při návštěvě knihovny vybrat a měli za úkol je jakoukoli výtvarnou technikou dozdobit. K naší velké radosti se zapojili i žáci českobrodských základních škol se svými vyučujícími a také děti z mateřského centra Kostička. Celý článek.

 

Pasování prvňáčků (červen 2008)

V první polovině června 2008 proběhla v českobrodské Městské knihovně zajímavá akce pro prvňáčky místních základních škol. Vrámci oslav 120. výročí založení naší knihovny jsme letos poprvé s kolegyněmi připravili budoucím malým čtenářům zábavný pořad Pasování prvňáčků na malé čtenáře,v němž se děti formou pohádkové hry seznámily s knihovnou a zároveň předvedly, jak dobře se seznámily s jednotlivými písmenky. Celý článek.

 

Královské brodění (květen 2008)

Spoluúčast na druhém ročníku celoměstských slavností, Městská knihovna pořádala Den otevřených dveří, nabízela bezplatnou registraci nových čtenářů, výstavu regionální literatury z fondu knihovny, fotografickou výstavku Městská knihovna 1888-2008 a také prohlídku našich kronik. Všichni malí návštěvníci mohli ochutnat zdobené perníčky ve tvaru motýlků. Celý článek.

 

Oblékáme knihovnu do motýlích křídel (březen 2008)

V rámci oslav 120. výročí založení českobrodské knihovny proběhla v březnu 2008 literární a výtvarná soutěž pro dětské čtenáře knihovny nazvaná Oblékáme knihovnu do motýlích křídel. Děti měly možnost vytvořit svého motýla různými výtvarnými technikami (malba, koláž, kresba, výšivka apod.), kdo si troufl, mohl toto téma ztvárnit literární formou. Soutěž byla vyhlášena začátkem února a celý měsíc nám dětští čtenáři nosili své výtvory. Soutěže se nakonec zúčastnilo 61 dětí, které nás zahrnuly celkem 81 výtvarnými díly. Celý článek.

 

>>> ZPĚT <<<

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky https://www.facebook.com/knihovnaceskybrod/

Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz