Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy
  Rozpočet


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Vítáme Vás na stránkách
Městské knihovny v Českém Brodě

 

Sedm prázdninových čtení (23.8.2018)

Ani letošní horké léto neodradilo dětské i dospělé posluchače, a tak jsme se vždy ve středu odpoledne společně sešli na malém prázdninovém živém čtení.

Celý článek

 

Pohádkový vláček přijel podruhé (26.6.2018)

V pondělí 25. června proběhlo v naší knihovně druhé slavnostní pasování prvňáčků na Malé čtenáře, znalost písmenek a pohádek si v našem knihovnickém vláčku vyzkoušelo 62 žáčků 1. tříd ZŠ Žitomířská.

Celý článek

 

Jede vláček, jede, pohádky nám veze, (21.6.2018)

Letos už pojedenácté jsme školní rok zakončili slavnostně, pasováním prvňáčků na malé čtenáře, naše knihovna se tentokrát stala jednou ze zastávek pohádkového vláčku.

Celý článek

 

Informatika pro ZŠ Mukařov (21.6.2018)

V polovině června jsme v městské knihovně přivítali žáky 9. třídy ZŠ Mukařov, pro které jsme na vyžádání připravili základní knihovnicko-informatickou lekci.  Co říct o knihách a knihovně zástupcům generace Z, kteří od svého nejútlejšího dětství vyrůstají obklopeni komunikačními a mediálními technologiemi?

Celý článek

 

Od básničky po bublinu (14.6.2018)

Závěrečný cyklus literárních besed pro žáky základních škol v letošním školním roce jsme pojmenovali Od básničky po bublinu  aneb Co to vlastně čteme, naším cílem bylo seznámit děti se základním rozdělením knížek, které čtou, a přiblížit jim různé literární žánry, se kterými se mohou v naší knihovně setkat.

Celý článek

 

Knihohrátky ve znamení sedmiček (23.5.2018)

Pro druhé letošní Knihohrátky jsme si vybrali prosluněné odpoledne v úterý 22. května, kdy jsme se sešli s dětmi a jejich dospělým doprovodem na malém živém čtení a hraní, tentokrát jsme v knížkách hledali pohádky, básničky a příběhy o číslech a počítání a nějak nejvíc se nám zalíbila „šťastná“ sedmička.

Celý článek

 

Městská knihovna na Facebooku..

 

Jaký byl knihovnický FENEG 2018? (12.5.2018)

V sobotu 12. května se naše knihovna zúčastnila festivalu neziskových organizací FENEG 2018, který proběhl v parku u pivovarského rybníka pod patronací Města Český Brod. Hlavním organizátorem přehlídky a prezentace sportovních, kulturně-vzdělávacích a volnočasových aktivit neziskových organizací z Českého Brodu a okolí bylo skautské středisko Psohlavci Český Brod.

Celý článek

 

Za zvířaty, za zvířátky, do přírody, do pohádky… (26.4.2018)

…jsme vyrazili v dubnu, kdy jsme pro děti z mateřských škol připravili stejnojmenný cyklus malých pohádkových čtení a hraní.

Celý článek

 

Andersen s Pejskem a Kočičkou (26.3.2018)

V letošním roce proběhl už osmnáctý ročník celorepublikové akce Noc s Andersenem, která připomněla dvě literární výročí: v roce 1928 vznikla krásná knížka Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce a koncem roku 1938 začaly vycházet kreslené příběhy klubu Rychlých šípů.

Celý článek

 

Dobrý den, opičko aneb Vesele o slušném chování (22.3.2018)

Celý únor a březen probíhal v městské knihovně cyklus literárních besed pro žáky prvního stupně základních škol pod názvem Dobrý den, opičko aneb Vesele o slušném chování, dohromady se u nás vystřídalo 747 dětí ze ZŠ Tyršova, Žitomířská, Přistoupim, Poříčany, Kouřim, ZŠ a PrŠ Český Brod a ZŠ a PrŠ Kostelec nad Černými Lesy.

Celý článek

 

Mrazivé Knihohrátky (7.3.2018)

Koncem února jsme si připomněli roční „výročí“ výrazného rozšíření prostor naší knihovny, ke kterému došlo díky vstřícnosti našeho zřizovatele, Města Český Brod, a které proběhlo s velkou pomocí českobrodských skautů o loňských jarních prázdninách kolínského regionu.

Celý článek

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky https://www.facebook.com/knihovnaceskybrod/

Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz