Hlavní strana
  Provozní doba
  ON-LINE katalog
  Knihovní řád
  Ceník
  Osobní údaje
  Internet
  Historie
  Řekli o knihách
  Odkazy
  Archiv
  Kontakt
  Přihlášky
  Výroční zprávy
  Rozpočet


TOPlist
Kalendář kulturních akcí


 

Vítáme Vás na stránkách
Městské knihovny v Českém Brodě

 

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy a kocoura Mikeše (14.12.2017)

V závěru roku jsme si připomněli kulatá výročí narození dvou autorů, kteří jsou známí především svou tvorbou pro děti, švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové a českého malíře a spisovatele Josefa Lady.

Celý článek

 

Sněhulácké pohádky (29.11.2017)

S našimi dětskými čtenáři jsme se setkali v úterý 28. listopadu, při odpoledním živém čtení s názvem Sněhulácké pohádky jsme společně hledali a poslouchali zimní pohádky, příběhy a básničky.

Celý článek

 

Číst nás baví: čteme pro Vás (24.11.2017)

S našimi dospělými čtenáři jsme se naposled v tomto kalendářním roce sešli ve čtvrtek 23. listopadu, na podvečerním živém čtení jsme společně s knihami přivítali adventní čas.

Celý článek

 

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy a kocoura Mikeše - výstava výtvarných prací (30.10.2017)

Originální výtvarné práce dětských čtenářů městské knihovny, žáků 3. tříd ZŠ Mukařov a dětí ze školní družny při ZŠ Tyršova si můžete prohlédnout od listopadu 2017 do ledna 2018 ve vstupní hale městské knihovny. Na výstavu bude navazovat stejnojmenný cyklus literárních besed pro žáky základních škol.

Celý článek

 

Vodníčkova dobrodružství (23.10.2017)

Vodníky a hastrmany se to v našich rybnících i pohádkách jenom hemží, proto jsme si při letošním podzimním cyklu malých pohádkových čtení a hraní pro děti z mateřských škol vyprávěli právě o nich.

Celý článek

 

Hmyzáčci aneb Nech brouka žít (4.10.2017)

Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou, tak znělo ústřední motto letošního, 21. ročníku celostátní akce Týden knihoven, zaměřené především na podporu čtenářství a práci knihoven s předškolními dětmi a jejich rodinami.

Celý článek

 

Číst nás baví: čteme pro Vás (22.9.2017)

Jako součást letošního Týdne knihoven proběhlo ve čtvrtek 21. září další z cyklu živých čtení pro dospělé čtenáře, na kterém jsme již podruhé přivítali regionálního historika Jana Psotu.

Celý článek

 

Sedm prázdninových čtení (23.8.2017)

Během letošního července a srpna jsme opět každé středeční odpoledne pozvali do naší knihovny všechny děti na malé prázdninové živé čtení.

Celý článek

 

Pasování prvňáčků - ZŠ Přistoupim, ZŠ Tyršova (22.6.2017)

Ve čtvrtek 22. června proběhlo v naší knihovně druhé slavnostní pasování prvňáčků na Malé čtenáře, do velké čtenářské rodiny jsme přivítali 58 žáčků 1. tříd ZŠ Přistoupim a ZŠ Tyršova.

Celý článek

 

Pasování prvňáčků – ZŠ Žitomířská (19.6.2017)

V pondělí 19. června jsme zahájili jubilejní, už desátý ročník slavnostního pasování žáčků 1. tříd na Malé čtenáře, naši knihovnu navštívilo 65 prvňáčků ze ZŠ Žitomířská.

Celý článek

 

Zeměpisná abeceda aneb Velká cesta kolem světa (15.6.2017)

Během května a června jsme v rámci cyklu literárních besed  tak trochu „ladili formu“ na čas prázdnin a společně se školáky ZŠ Tyršova, ZŠ Žitomířská, ZŠ Poříčany, ZŠ Přistoupim, ZŠ Kouřim a ZŠ a PrŠ Český Brod jsme se vydali na velkou cestu kolem světa.

Celý článek

 

Číst nás baví: čteme pro Vás (12.5.2017)

S našimi dospělými čtenáři jsme se sešli  ve čtvrtek 11. května na podvečerním živém čtení Číst nás baví: čteme pro Vás. Zájemci si mohli prohlédnout nové prostory naší knihovny a společně jsme si poslechli ukázky z knižních novinek i dalších zajímavých knih. Kromě toho jsme si zábavným historickým kvízem a ukázkami z Českobrodského zpravodaje připomněli předešlé ročníky městských oslav povýšení Českého Brodu na královské město.

Celý článek

 

Svět hraček a her (10.5.2017)

V úterý 9. května odpoledne proběhlo v Městské knihovně další živé čtení pro děti, tentokrát jsme v knížkách hledali básničky, pohádky a příběhy o hračkách a hraní.

Celý článek

 

O pejskovi a kočičce (27.4.2017)

Jarní cyklus malých pohádkových čtení a hraní pro děti mateřských škol jsme věnovali oblíbeným zvířecím mazlíčkům, pejskům a kočičkám.

Celý článek

 

Zeměpisná abeceda aneb Velká cesta kolem světa - výstava výtvarných prací (20.4.2017)

Originální výtvarné práce žáků ZŠ Tyršova, ZŠ Žitomířská, ZŠ Kouřim a ZŠ Přistoupim si můžete prohlédnout od května do září 2017 ve vstupní hale Městské knihovny. Na výstavu bude navazovat stejnojmenný cyklus literárních besed pro žáky ZŠ.

Celý článek

 

Andersen se Čtyřlístkem (3.4.2017)

Patrony tradiční celorepublikové knihovnické akce Noc s Andrsenem byli letos Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa, čtyři kamarádi ze Čtyřlístku. V naší knihovně proběhlo už popáté Pohádkové odpoledne s panem Andersenem a samozřejmě také se Čtyřlístkem, letos poprvé v nových, rozšířených prostorách dětského oddělení.

Celý článek

 

Číst nás baví: čteme pro Vás (31.3.2017)

Letošní březen, měsíc knih, čtenářů a čtení pro nás začal živým čtení pro děti, které proběhlo první březnové úterý, a trochu symbolicky jsme ho ukončili poslední čtvrtek v měsíci živým čtením pro dospělé.

Celý článek

 

Slovo má Hurvínek aneb Divadlo nás baví (21.3.2017)

První cyklus besed pro žáky ZŠ v tomto kalendářním roce jsme věnovali výročím Josefa Skupy, zakladatele Divadla Spejbla a Hurvínka, a jeho pokračovatele Miloše Kirschnera, takže jsme se setkali také s těmito oblíbenými loutkami, které baví již několikátou generaci dětí.

Celý článek

 

Na okně seděla kočka a venku štěkal pes (8.3.2017)

Podle známé písničky jsme pojmenovali první letošní živé čtení pro děti, ve kterém jsme se společně začetli do pohádek, příběhů a básniček o kočičkách a pejscích, na úvod jsme si ji samozřejmě také poslechli.

Celý článek

 

Knihovnické sny se plní nejen o vánocích... (27.2.2017)

K letošnímu březnu, měsíci knih, čtení a čtenářů, jsme sami sobě, ale především všem našim uživatelům nadělili netradiční, i když vysněný dárek: rozšířené prostory naší knihovny.

Celý článek

 

 

Čtenářské konto:Odkaz na stránky https://www.facebook.com/knihovnaceskybrod/

Odkaz na stránky www.celeceskoctedetem.cz

Odkaz na stránky www.kamaradkaknihovna.cz

Odkaz na stránky www.rostemesknihou.cz